o firmě

Zelený pažit vyjadřuje krásným českým názvem trávník v jeho nejlepší podobě jako hustý příjemný koberec se sytou barvou. Jeho funkce sice může být různá na privátní zahradě, v parku nebo na fotbalovém hřišti, ale výjimečnost tohoto specifického přírodního společenství zůstává stále znatelná. Zelený pažit jako jméno firmy má vyjadřovat také specifické společenství lidí, odborností, zkušeností, strojního vybavení a špičkových materiálů, jenž v konečné podobě umožní kvalitnímu a funkčnímu trávníku vzniknout i vytrvat. Založení společnosti Zelený pažit s.r.o. je datováno na konci minulého století, kdy společníci Ing. Lea Duží a Ing. Jiří Kolář začali naplňovat zmiňovaný smysl názvu do realizačního a obchodního programu firmy, jehož cíl také vyjadřuje motto Zelený pažit … i trávník může blažit.

Realizace   travnatých sportovních   ploch v  podobě jejich výstavby,   rekonstrukce či  renovace se stala  základní  stavební činností firmy, doplněnou o instalace a servis automatických zavlažovacích systémů.

Regenerace trávníků především  fotbalových hřišť  uskutečňovaná  speciální strojní linkou je sezónní záležitostí,  v období herní zátěže jsou poskytovány služby hnojení, válcování a chemických postřiků. Celoročně pak  funguje odborné trávníkář- ské poradenství a jednou ročně je v Ostravě pořádán seminář pro správce fotbalových hřišť ve spolupráci s ČMFS.

Novou aktivitou firmy je výstavba sportovních ploch s umělými povrchy a to jak s umělým trávníkem druhé a třetí generace, tak se speciálními hmotami.

Obchodní činnost firmy doprovází realizace, podporuje profesionální  péči o sportovní trávníky a také  působí samostatně např. pro zahradníky, sadovníky a zahradní centra. Travní  osiva BARENBRUG jsou  díky kvalitě a výkonnosti  dlouhodobě základním kamenem sortimentu.  Skupinu trávníkových hnojiv  rozšířila nabídka moderních hnojiv s řízeným uvolňováním živin. Na zakázku je dodávána malá mechanizace pro ošetřování trávníků.